Dobra zabawa na przekór pogodzie

 

Kaczuszki bieguski, wąż zbożowy, owce i kozy, jeż albinos, skunksy, a także świnki miniaturki to tylko nieliczne ze zwierząt, które można było spotkać 7. września 2019 r. podczas Biesiady na Ranczo u Amadeusza. 

Nakło nad Notecią, 16.09.2019 r.

 

 

Kaczuszki bieguski, wąż zbożowy, owce i kozy, jeż albinos, skunksy, a także świnki miniaturki to tylko nieliczne ze zwierząt, które można było spotkać 7. września 2019 r. podczas Biesiady na Ranczo u Amadeusza. Uczestników wydarzenia witały bociany, a do wspólnego spacerowania zapraszały alpaki. Własne zwierzątka można było zaś ulepić z gliny.

Oprócz bogatej fauny na odwiedzających czekały także konkurencje sportowe: narty bolka, skoki w workach, przeciąganie liny oraz artystyczne, w tym wydzieranki i malowanki. Miłośnicy pikników mogli natomiast rozsmakować się w grillowanych kiełbaskach, chlebie ze smalcem lub miodem oraz w tradycyjnych wypiekach.

Na stoisku promocyjnym można było zaczerpnąć informacji o funduszach unijnych a także zaopatrzyć się w produkty lokalne. Najmłodszym uczestnikom biesiady towarzyszył animator, który dbał o ich bezpieczeństwo i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Choć deszczowa aura nieco pokrzyżowała sobotnie plany, gościom Rancza nie brakło dobrej zabawy, rodzinnej atmosfery oraz niecodziennych wrażeń.

Organizatorem biesiady było Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wraz z członkami sieci Ekomuzeum Doliny Noteci. Jej głównym partnerem było zaś Ranczo u Amadeusza w Bielawach.