Spotkanie sympatyków Ekomuzeum Doliny Noteci

Nakło nad Notecią, 18.06.2019 r.

 

W sobotę 15 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało kolejne spotkanie tematyczne dotyczące rozwijania turystyki, rekreacji i dziedzictwa kulturowego na obszarze powiatu nakielskiego w ramach produktu turystycznego Ekomuzeum Doliny Noteci (EDN). 

 

Spotkanie odbyło się na Przystani Powiat Nakielski, a jednym z jego elementów były krótkie rejsy statkiem „Jadwiga Bolesławówna” po rzece Noteć. Ponadto – w ramach promocji aktywnego wypoczynku w Dolinie Noteci – Partnerstwo zorganizowało dla uczestników gry, zabawy oraz konkurs „Moja pocztówka z wakacji”. Na sympatyków EDN czekał także regionalny poczęstunek.

 

W trakcie spotkania omówione zostały bieżące sprawy dot. działalności Ekomuzeum Doliny Noteci: nastąpiło podsumowanie wspólnej inicjatywy hafciarskiej oraz wspólnego udziału członków i sympatyków EDN w targach. Fartuszki przygotowane przez uczestniczki warsztatów tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego zostały przekazane uczestnikom XVI Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”. Stoiska zorganizowane w ramach EDN-u cieszyły się zaś dużym zainteresowaniem odwiedzających podczas targów ”Lato na wsi” w Minikowie, a także podczas imprezy plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”. Ciekawą inicjatywą, którą warto kontynuować, były ekomuzealne skrzynki z produktem lokalnym oraz jednolite oznaczenia oferowanych produktów. Podczas sobotniego spotkania przedstawiciele sieci Ekomuzeum Doliny Noteci oraz osoby zainteresowane rozwojem turystyki na obszarze LSR dyskutowali także o możliwościach rozwoju turystycznego naszego regionu i planach na II półrocze.

 

Celem spotkania było integrowanie środowisk zainteresowanych rozwijaniem i upowszechnianiem zasobów lokalnego dziedzictwa obszaru objętego działaniem Partnerstwa dla Krajny i Pałuk.

 

Regulamin Ekomuzeum, opis jego atrakcji oraz aktualności dostępne są na stronie: www.turystyka-krajna-paluki.pl.

 

Ekomuzeum Doliny Noteci to sieć produktów turystycznych, która swoje zasoby zawdzięcza bogactwu tradycji, historii i przyrody Doliny Noteci, a przede wszystkim zrzesza ludzi pełnych pasji i energii, gotowych do działania. Mieszkańców powiatu nakielskiego, mających do zaoferowania unikalne usługi turystyczne, zapraszamy do włączenia się w tę niezwykła inicjatywę, której koordynatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.