Sobota z Ekomuzeum

 

Nakło nad Notecią, 13.09.2017 r.

Dla najmłodszych mieszkańców powiatu, na zakończenie wakacji, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz członkowie sieci Ekomuzeum Doliny Noteci zorganizowali 9. września Biesiadę na Ranczo u Amadeusza w Bielawach.

 

Na uczestników sobotniej imprezy plenerowej czekały stoiska z lokalnymi przysmakami, krajeńskie legendy a także minizoo i chatka Baby Jagi. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanego zamku oraz malowania twarzy. Ponadto uczyły się robić kwiaty z papieru i malować na wodzie. Wraz z rodzicami uczestniczyły w zawodach sportowych. Wśród zaplanowanych konkurencji największą popularnością cieszyły się narty Bolka oraz przeciąganie liny.

Podczas Biesiady ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego „Krajna i Pałuki w wakacyjnym obiektywie” oraz wręczono nagrody laureatom. Wyróżnione prace można było podziwiać przez cały czas trwania imprezy na stoisku Partnerstwa dla Krajny i Pałuk.

Elementem wydarzenia był również spacer nordic walking prowadzony przez instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

 

Wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem oraz pracą przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”

Ranczo u Amadeusza

Współorganizatorzy:

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, p. Elżbieta Minda, państwo Pyra, p. Barbara Jasińska, Eko-Młyn Kazimierz Jachymski, Fundacja w Kuźni